Strony Owczarków.

Moje "koniki".
Moje samochody. Krótkofalarstwo. Dawno temu.

 

  

 

 

Zaczęło się to gdzieś w roku 1947 lub 1948. Wspólnie z moim kolegą ze szkoły i sąsiadem z podwórka   - Waldkiem Kubikiem -  dziś mieszkańcem Londynu, skonstruowaliśmy telefon na sznurku,  składający się z dwu pudełek metalowych  po paście "Globin" i i około 30 metrów sznurka. Wmawialiśmy sobie, że to działa i że się doskonale słyszymy. 

Później były budowy odbiorników na "kryształkach", a jeszcze później prawdziwa radiostacja z wojennego demobilu  w  42 Łódzkiej Drużynie Harcerskiej   u Księży Salezjanów na ul. Wodnej. Jak się szybko zaczęło, tak się i prędko skończyło. Przyszli "smutni panowie" i zlikwidowali wspaniałe hobby.  

Następny mój kontakt z radiem to oczywiście  Studium Wojskowe na Politechnice Łódzkiej w roku 1957. Były to jednak tylko okazjonalne spotkania z "wielką techniką". Później jeszcze lata 1962 do 1972, kiedy dość często pracowałem  w paśmie służbowym energetyki. Również w latach 1973 do 1982 na budowie  "Kozienic" i "Połańca".  Od roku 1982 miałem dostęp do łączności służbowej w paśmie 142 MHz.

Od roku 1989 stałem się praktykującym na CB Radio, trwa to do dziś. Prawdziwym krótkofalowcem zostałem jednak w roku 1994, zdobywając po egzaminie na

Świadectwo Radiooperatora w Służbie Amatorskiej.

 Tak więc będąc już na emeryturze spełniłem dopiero swoje dziecięce marzenia w tej dziedzinie tak do końca i naprawdę.

Moje różne "koniki"

   Sport, a szczególnie piłka nożna.

Sportem zainteresowany byłem od 1945 roku. Szczególnie ulubioną dyscypliną była oczywiście piłka nożna, tuż zaraz potem tenis stołowy zwany popularnie w tamtym czasie ping - pongiem.  Obie te dyscypliny uprawiałem w Oratorium u księży Salezjanów w Łodzi pod okiem księdza Ludwika Rupali. W roku 1954 cała drużyna piłki nożnej z Oratorium przeszła do juniorów ŁKS - naszym trenerem był niezapomniany   olimpijczyk pan Władysław Król. Niestety nie dało się pogodzić studiów z czynnym uprawianiem sportu, zostałem zwykłym kibicem. Może i lepiej - nie miałem specjalnych warunków do gry na mojej ulubionej pozycji - bramce. Mój wzrost to zaledwie 175 cm.

Od tego czasu jestem zagorzałym kibicem Łódzkiego Klubu Sportowego i niemniej wiernym łódzkiemu Widzewowi.  Z wielkim sentymentem śledzę również osiągnięcia "Czarnych" z Połańca. 

Statystyka:

Ostatnio strona była modernizowana w

 dniu 26-lut-2011 .

 Liczba odwiedzin od 22 lutego 2009 r.:

msn live analyzer

 

 

Kosmos i astronomia.

Od dzieciństwa interesowałem się tym, co dzieje się nad moją głową. Jeszcze nie straciłem nadziei na zrealizowanie mojego marzenia na obejrzenie ziemi z kosmosu, a może nawet z innej planety. Pocieszam się, że jeśli nie osobiście tego dokonam, to może  moje wnuki wyręczą dziadka.

  Do zobaczenia na Kasjopei. :-))

Hobby (pasja, pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Hobbyści-amatorzy liczni są w niektórych dziedzinach nauki, np. entomologia, botanika, zoologia, przyczyniając się do ich rozwoju. Wiele dyscyplin naukowych zawdzięcza swoje początki hobbystom, np. polska trichopterologia rozwijana była przez Józefa Dziędzielewicza.

Przykładowe rodzaje hobby:

ASG
gry komputerowe
fotografia
taniec
kolekcjonerstwo
modelarstwo
malarstwo
amatorskie uprawianie sportu
zajęcia rekreacyjne takie jak  łowienie ryb czy zbieranie grzybów
robótki ręczne
majsterkowanie
rysowanie
czytelnictwo
uprawianie działki
rekonstrukcja historyczna

 Definicja hobby na podstawie Wikipedii